Oblečenie na každú príležitosť

Oblečenie do opery

Opera je druh dramatického umenia, kde herci text spievajú a doprvod je hudba. Na takú krásnu príležisť, si musia ludia obliecť aj primerane decentné oblečenie. Zabudnite na rifle, tenisky či teplákové súpravy v takom prípade, by ste si spravili len faux – pas. Dámy by  si mali obliecť spoločenské večerné šaty. Saty by mali byť najlepšie jednotnej farby, dlhé až po zem. No nič nepokazíte, ked vaša roba bude tesne pod kolená. Na takúto príležitosť je vhodné si aj upraviť vlasy a nechty. Určite sa sem nehodia copy, či chosty zaviazané s gumičkou.

Vlasy by mali byť vašou ozdobodu a preto si ich nezabudnite rozpustiť či inak upraviť. Lak na nechty by mal ladiť s vašimi šatami. Pod šatami by ste mali mať silonky, telovej farby. Topánky môžu byť, podla vašej predstavivosti vysoké i nízke. Nehodia sa sem topánky, ktoré nezakrývajú nohy napríklad sandále, či šlapky.

Na túto príležitosť sa hodia malé kabelky, môžu mať aj divokejšie farby, hlavne aby ladili s topánkami. Páni v tomto prípade nič nepokia elegantným oblekom, ktorý by mal mať neutrálnu farbu. Môžu si vybrať medzi motýlikom alebo kravatou. Košela by mala byť bielej farby.

Spoločenské správanie by malo byť na úrovni a počas hry, by mali byť diváci ohladuplní.

Mohlo by vás zaujímať:


Tento záznam bol zaslaný Oblečenie na spoločenské udalosti a označený , , . Záložka je tu.

Komentáre sú uzavreté.