Oblečenie na každú príležitosť

Oblečenie na Svadbu

Svadba je najkrajší deň ženícha a nevesty. Je to začiatok rodinného spolunažívania, z ktorého zvyčajne vznikne potomok. Tento deň, sa zapíše do pamäte všetkým prítomným na svadbe, preto by nevesta mala byť, tým najkrajším klenotom. Kedysi bolo možné prísť na svadbu len v bielych šatách pretože symbolizovali čistotu a nevinnosť nevesty.

Dnes v 21. storočí si už môžu nevesty zobrať na svadbu aj šaty inej farby ako je biela. Zvyčajne preferujú marhuľové farby, krémové alebo zlaté, či len osviežené nejakou tou farebnou stuhou okolo pása. Dámy si môžu vybrať jednoduché šaty, korzetové alebo čipkované. Je jasne, že čím sú šaty prepracovanejšie tým bude ich cena vyššia. Preto je možnosť, pre budúce nevesty si svadobné šaty požičať. Vyberať môžu aj moletky či dámy v tehotenstve.

Páni už tak isto nemajú striktné pravidlá, čo sa týka obleku. Môžu kombinovať akékoľvek farby no asi najobľúbenejšia stále ostáva čierna a biela. Vhodná je aj  kravata, či štýlový motýlik. Niektoré svadobné páry sa vedia zladiť aj farebne. Nezmenil sa len štýl svadobných šiat ale aj miesto oddávania. Už sa nemusíte vydávať len na matrike či v kostole. Populárne je to napríklad v lietadle, či pod vodou.

Nezáleží ani tak na mieste, či šatách záleží na súhlase oboch partnerov.

Mohlo by vás zaujímať:


Tento záznam bol zaslaný Oblečenie na spoločenské udalosti a označený , , . Záložka je tu.

Komentáre sú uzavreté.